פתח תקווה וכפר גנים - טיול משפחות מקורות הירקון
דף הבית >> טיול משפחות מקורות הירקון
 
טיול משפחות במקורות הירקון

מאת: יולי לביא

"קום והתהלך בארץ בתרמיל ובמקל וודאי תפגוש בדרך שוב את ארץ ישראל.." שר יהודה אליאס את למילותיו של יורם טהר לב ללחן של יאיר קלינגר.
עם השיר הזה פתחנו את טיול המשפחות לאורך גדות הירקון, אותו יזמה וארגנה אורנה דוידאי, האוחזת בתיק איכות הסביבה בעיריית פתח תקווה, שהיא גם האישה היחידה במועצת העיר.....
מטרת הטיול הייתה להכיר לתושבי העיר את השטחים הירוקים בעיר וסביבתה וללמד את הילדים כמה חשוב לשמור על הטבע ועל סביבה נקיה.
מי שגדל בישראל בשנות ה-70, ה-80 וה-90 ודאי זכור את נחל הירקון כנחל מעופש, שורץ יתושים, שהטבילה בו היא סכנת נפשות. כולנו זוכרים את אסון המכביה הנורא, כאשר הגשר קרס והספורטאים האוסטרלים נפגעו ממימי הנחל.
אז רבותיי, בשנים האחרונות עבר החלק המזרחי של הירקון, הסמוך למקורות הירקון בראש העין ופ"ת, מהפך מדהים ונפלא: הנחל נוקה, הופסקה הזרמת השפכים אליו והתחילו להזרים ולזרום בו מים נקיים ומטוהרים, ששינו אותו לחלוטין והפכו חלקים ממנו לפינות חמד של ממש, בהן ניתן לטבול ולשכשך ללא דאגה.
אני מודה, שבתור פתח תקוואית וותיקה, לא היה לי מושג שיש כזה מקום יפה במרחק של 10 דקות נסייעה מהבית. עכשיו כל שנותר הוא להמשיך ולשמור באדיקות על ניקיון הנחל.
  קרדיט תמונות - יולי לביא