פתח תקווה וכפר גנים - בית ספר לשגרירים צעירים
דף הבית >> כתבות בנושאי פתח תקווה >> בית ספר לשגרירים צעירים
 

מה המהות של "שגרירים צעירים ומי משתתף בה.

רחל אמרני על בית ספר "שגרירים צעירים"

המהות של בית הספר לשגרירים הוא טיפוח והכוונה מקצועית של קבוצת הצעירים מתוך הבנה בחשיבות הרבה שנודעת לתדמיתה של ישראל ברחבי העולם. בית הספר מפעיל תכנית לימודית עשירה במיוחד הכוללת מגוון גדול של נושאים בתחומי פעילות שונים במטרה להעניק לבני הנוער את מירב הכלים המקצועיים והערכיים. המטרה היא להכשיר את הצעירים לייצוג מדינת ישראל באופן מיטבי. התלמידים לומדים דיפלומטיה, מודל האו"ם (הינו סימולציה של המתרחש בארגון האומות המאוחדות) במטרתה ללמוד על תפקודו של האו"ם ועל הנושאים האקטואליים המתרחשים בזירה הבינלאומית והשפעותיהם. אצלנו לומדים גם דבייט שהוא פיתוח כושר נאום ושכנוע אצל הנוער ושיכלול היכולת לשאת ולתת.

בנוסף להקניית הידע המקצועי ונושאי העשרה התכנית מעניקה לתלמידים חוויות מעניינות דרך סיורים וביקורים במוסדות השלטון. פקדנו רבות ועדות ודיונים בכנסת, ביקורנו במשרדי ממשלה שונים. תלמידנו יצגו את מדינת ישראל באו"ם, פגשו את הנשיאים אובמה ובוש בביקורם בארץ. כמו כן בעזרת משרד החוץ נפגשים צעירנו עם אישים בכירים בשירות הציבורי. בנוסף, הם זוכים לפגוש בני נוער מכל העולם הן בביקורים בחו"ל והן בביקורים של צעירים יהודיים בארץ. כל זאת ,מתוך מטרה ליצור מסגרת לימודית שתכליתה לאפשר לבני הנוער את חווית הלימוד והעניין.

ישנם הרבה מאוד הגדרות למושג מנהיגות בדרך כלל מקובל לומר שזו היכולות של המנהיג לגרום לאנשים לעשות את רצונו כדי להשיג מטרות מסוימות. ההיסטוריה מלמדת אותנו על המנהיגים שפעלו בדרכים שונות ומגוונות .אבל לכולם, מכנה משותף אחד והוא ההצלחה להוביל אנשים לדרך חדשה מתוך יכולת לשכנע אותם. לדעתי תכונותיו הבסיסיות של המנהיג הן מולדות אבל בהחלט ניתן ללמוד דפוסי התנהגות שרצוי שהמנהיג יפעל לפיהם. הדברים נכונים במיוחד לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות והעליה הדרמטית בידע ובהשכלה בקרב בני הוער. 

אני מאמינה בשוויון מלא בין נשים וגברים בכל התחומים. מתוך גישה זו אנחנו פועלים בבית הספר ליצור עבודה משותפת בין הבנים לבנות .כדי לחזק את התפיסה הרעיונית אנחנו מקדמים אירועים שמדגישים זאת. לאחרונה הוזמנה גב' סוויד הממונה על קידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה. ורד סוויד פועלת רבות למען קידום שוויון מגדרי ושילוב נשים בניהול ובהנהגה בכל תחומי המשק. אנחנו גם פועלים ליצירת פלטפורמה נשית כאשר נשים בעלות תפקידים בכירים בסקטור הציבורי, העסקי והשלישי משתלבות כדי לעודד עשייה חברתית וקידום נשים.
אנו גם שואפים לטפח את דור ההמשך של המנהיגות הנשית. התוכנית תפיח רוח חדשה בתפיסת המנהיגות הנשית ,כאשר דור ההמשך מייצר שייח צעירות ובוגרות למעורבות ציבורית חברתית אקטיבית באמצאות השפעה והכרעה במישור המקומי והארצי. איתור בעלות אוריינטציה רלוונטית לכניסה לחיים ציבוריים תוך יכולת ניווט והשפעה חברתית.

במהלך עבודתי כמנהלת בית ספר לשגרירים צעירים אני זוכה לשמחתי ללמד הרבה מאוד מבני הנוער הנפלאים שלומדים בבית הספר בכל פעם מחדש. אני נפעמת מהאיכות של בני הנוער ומהרצינות הרבה שבהם לוקחים את נושא ההסברה והייצוג של מדינת ישראל. יכולת הלימוד שלהם היא מדהימה ולפעמים הם מעלים רעיונות חדשים על הדרך שיש בעיניהם לייצג את מדינת ישראל. 

המפגשים עם בני נוער מחו"ל הביאו אותם להזדהות עמוקה מאוד עם המדינה והם מצליחים לשכנע  בדייקנות רבה על דרכה של המדינה בסוגיות מורכבות מאוד. ברוח הדברים הללו, במסגרת הקשר הטוב שלנו עם משרד החוץ ,נעשה כל מאמץ עבור הבוגרים שלנו המעוניינים לשרת במסגרת "שרות לאומי" במשרד החוץ ,ובמשרדי הממשלה. ההתייחסות אליהם ותהליכי הקבלה שלהם יהיו זריזים יותר. זה מרגש מאוד ונותן תקווה גדולה לעתידה של המדינה . 

זר על מצבת הנספים בשואה בבית הכנסת בהונגריה
מתארחים אצל שגריר ישראל באו"ם
טקס פתיחה מנהיגות צעירה
הקרב על ביתנו השדולה בכנסת
הכנת כריתת ברית ערים תאומות בסין
יולי אדלשטיין יו"ר הכנסת מברך בטקס הפתיחה
מנהיגות היום והמחר

מנהיג זה מולד או נרכש? ומה הגיל האופטימלי להיות שגריר/ה

לחיזוק מעמד האישה כיצד זה בא לידי ביטוי ב"שגרירים"

לדור העתיד שאת מטפחת מה הפתיע אותך או למדת מהם?

ספרי לי על מפגש מיוחד שהפתיע אותך ועל פעילויות עתידיות במקום

זוכים מקום ראשון במודל האו"ם בשגרירות האמריקאית
מסבירים את ישראל באו"ם
אורחת הכבוד דליה דורנר-שופטת בית המשפט העליון בדימוס ונשיאת מועצת העיתונות בישראל שנתנה הרצאה מאלפת
כתבה, עריכה ועיצוב - רותי סטרסנבאום